PT Westernový

28.07.2023

V týdnu od 24.7. do 28.7. se uskutečnil další tábor, který připravila ZŠ Úsov a DDM Magnet Mohelnice ve spolupráci a za finanční podpory MAS Mohelnicko. Tentokrát s tématikou divokého západu.

Konečně nastal dlouho očekávaný den, kdy jsme se sešli, aby se z nás stali na pět dní malí (a velcí) kovbojové. S dětmi jsme se hned ráno po snídani vydali na ranč do Klopiny, kde nás mile a velice vřele přivítala Evička Kadlecová. Děti koníky nejprve vyčistily a poté se na nich svezly. Na ranči bylo i spousta jiných zvířátek, takže měly děti o zábavu postaráno. Po obědě jsme se vydali na hřiště, kde si děti zahrály turnaj v šipkách. I přesto, že některé děti hrály šipky poprvé, tak musíme uznat, že byli všichni opravdu velice šikovní. A jelikož děti zvládly první den skvostně, byly právem pasovány na kovboje.

V úterý nám počasí příliš nepřálo, i přesto jsme se však vydali na výlet. Našim cílem byl spolek Ryzáček, z. s., kde nás hezky přivítala paní Hana Dvořáková, dvě lektorky a dva úžasní koníci. Děti se zúčastnily programu AHOJ, JÁ JSEM KŮŇ a v rámci tohoto programu se seznámily s informacemi o koních, péči o ně, postavily si slalomovou dráhu, kterou si s koňmi prošly na vodítku a poté se na koních také svezly. A abychom probudili v dětech touhu trávit čas ve volné přírodě, aniž by se musely bát hmyzu, tak se zúčastnily také programu HMYZÍ KAMARÁDI, který vedla paní Eva Nevrlá. Děti se seznámily s hmyzem prostřednictvím pomůcek, které bystří smysly a podněcují zájem o přírodu. Za pomocí kytary a písniček o hmyzu rozhýbaly děti i svá těla. Po skončení programu jsme se naobědvali a vyrazili domů. A protože jsme museli na autobus v Mohelnici čekat, navštívili jsme dětské hřiště, kde si děti opravdu skvěle zadováděly.

Ani ve středu nebylo počasí ideální, a tak jsme dali prostor zábavnému programu. To nám ale vůbec nevadilo, protože byla příležitost k tomu, aby se malí i velcí táborníci mezi sebou lépe poznali. Společně jsme si uvařili, zahráli hry, zasoutěžili a prožili skvělý den.

Čtvrtek se vydařil a sluníčko už na nás konečně vykouklo, což bylo potřeba, protože jsme se delší procházkou vydali do jezdeckého areálu Třeština Háj, kde nás přivítala zkušená koňařka a milovnice koní Lenička Vachutková a tři lektorky se třemi koňmi. I tito koníci byli moc hodní, a tak se na nich mohly děti několikrát nechat povozit. Děti poté měly možnost vydovádět se po obědě na průlezkách a i přesto, že se nám tedy vůbec nikomu nechtělo od tolika koníků odcházet domů, museli jsme se opět vydat po hrázi k autobusu. Musíme ale uznat, že všichni táborníci procházku přírodou zvládli opravdu s noblesou.

Týden rychle uběhl a nás čekal poslední den našeho tábora. Jelikož jsme se probudili do deštivého rána, bylo pro nás rozhodující, zda se vydáme na náš poslední společný výlet. Děti ale počasí neodradilo a tak jsme se do olomoucké zoo nakonec přeci jen vydali a stálo to za to. Děti viděly poníky, kteří nám do naší tématiky tábora skvěle zapadli, nakrmily kozy, i si je pochovaly, a někteří si dokonce pohladili i žirafy. Výlet jsme zakončili obědem a nákupem suvenýrů, které děti dostaly jako odměnu za to, že byly neuvěřitelně hodné, krásně spolu vycházely a hezky si také pomáhaly.

Milí rodiče, moc Vám děkujeme za to, že jste Vaše děti na náš tábor přihlásili a dětem děkujeme za to, jak úžasné byly a vše s námi zvládly. Užijte si zbytek prázdnin, odpočiňte si a nasbírejte energii a sílu do dalšího školního roku.

S krásnými zážitky se loučí vedoucí tábora Žaňča Kubíková a Peťka Bergová.

Mrkněte se na FOTKY